Jak uniknąć kosztów tranzytu towarów z Wielkiej Brytanii?

Jak uniknąć kosztów tranzytu towarów z Wielkiej Brytanii?

Jeśli transportujesz lub handlujesz firmami w Wielkiej Brytanii – to z pewnością zastanawiasz się jak uniknąć kosztów tranzytu dla handlu towarami między Wielką Brytanią a Polską lub innym krajem UE?

 Przekonaj się jak duże oszczędności możesz mieć współpracując z konkretną Agencją Celną, która organizuje cały proces tranzytu towarów od początku do końca, przez wszystkie pośrednie kraje, zgodnie z przepisami celno-skarbowymi oraz bierze na siebie pełną odpowiedzialność. 

Brexit wprowadził dodatkowe koszty tranzytu towarów

Brexit, czyli wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, wprowadził wiele zmian i nowych regulacji dotyczących handlu międzynarodowego. Jednym z istotnych aspektów są opłaty za tranzyt towarów z UK do Polski lub innych krajów UE. Jednak są legalne sposoby, które pozwalają znacznie zmniejszyć, a czasami nawet uniknąć niektórych kosztów związanych z tranzytem celnym towarów. Dla przedsiębiorców, którzy prowadzą biznes oparty o przemieszczanie towarów między UK a Polską czy innymi krajami unijnymi – to realna oszczędność znacznej sumy pieniędzy oraz pewność co do prawidłowości procedur operacyjnych i celnych. Dzięki współpracy z Agencją Celną WEGA, która ma blisko 30 letnie doświadczenie na rynku, eksport/import z/do Polski lub tranzyt z UK może być prosty, jak nigdy wcześniej.

 

 Odprawa celna po Brexicie to odpowiedzialność celno-skarbowa. Jak zminimalizować ryzyko?

Standardowy model odpraw celnych dla wywozu towarów z UE do UK wymaga od przedsiębiorcy uzyskania numeru EORI oraz przejścia przez procedurę odprawy eksportowej z UE. Następnie trzeba zrealizować odprawę importową w UK. Podobnie, dla eksportu z UK, konieczna jest odprawa eksportowa z tego kraju, otwarcie tranzytu i ustanowienie numeru EORI dla firmy w Polsce. Kolejnym etapem jest odprawa importowa w Polsce i zamknięcie tranzytu.

Cały proces tranzytu  towarów przez granice jest skomplikowany, wiąże się z wysokimi kosztami i sporymi trudnościami. Wymaga znajomości szczegółowych przepisów dotyczących handlu międzynarodowego i odpraw celno-skarbowych, szeregu mniej lub bardziej skomplikowanych czynności. Zazwyczaj prawidłowe dopełnienie wszystkich procedur angażuje wiele czasu i pieniędzy.

Koszty tranzytu towarów z UK do Polski mogą być niższe

Powierzenie wszystkich trudnych zadań, związanych z tranzytem towarów, jednej, doświadczonej Agencji Celnej, wydaje się wprost idealnym rozwiązaniem.

Przedsiębiorca zyskuje realne oszczędności na całym tranzycie – zyskuje on czas oraz zmniejszenie kosztów przewozu towarów z UK do jakiegokolwiek kraju unijnego lub w drugą stronę. Zamiast standardowego modelu, odprawa eksportowa odbywa się w UK, a odprawa importowa we Francji.

Alternatywnie, istnieje opcja odprawy eksportowej we Francji i importu w UK w przypadku, gdy towar klienta jest przewożony z Polski, ale z innego kraju, na przykład Francji lub Hiszpanii. Towar z Polski też może być odprawiany we Francji jeśli klient sobie tak życzy.

 

Wszystkie formalności i odpowiedzialność za tranzyt towarów bierze na siebie Agencja Celna WEGA

Wszystkie formalności i wymogi administracyjne dla organów celnych można załatwić przez jedną agencję w Polsce: Kontakt-Partnera czyli Agencję Celną WEGA, która będzie odpowiedzialna za cały proces.

Czy wyobrażacie sobie, jak duża odpowiedzialność schodzi z Waszych barków jako przedsiębiorców? Nie musicie się znać na systemach celnych, stawkach celnych, dokumentach celnych. Nie będzie straszna dla Was żadna kontrola importowa, deklaracje celne, odprawa celna towarów, zgłoszenie wywozowe. Handel z Wielką Brytanią będzie bezpieczny i opłacalny.

Model odprawy międzynarodowej jest również dostępny dla innych krajów, takich jak Szwajcaria, Norwegia, Turcja czy Ukraina. To oznacza, że Agencja Celna WEGA może pomóc w organizacji tranzytu towarów nie tylko z UK, ale również z tych państw.

 

Cenna rola składu celnego w imporcie towarów

 

Kolejną korzyścią, którą oferuje Agencja Celna WEGA – jest własny skład celny. Daje on możliwość zawieszenia polityki i procedur handlowych na towarach wprowadzanych do kraju. Dzięki temu przedsiębiorca może częściowo wyprowadzać towar, co daje dodatkowe oszczędności i zmniejsza koszty opłat celno-podatkowych przy imporcie z jakiegokolwiek kraju trzeciego. Warto podkreślić, że to bardzo ważne udogodnienie i znaczące oszczędności, bo Klient płaci należności celno-podatkowe, dopiero, gdy zabiera towar ze składu. Nie musi tego płacić w momencie przywozu do kraju.

Korzyści ze współpracy z Agencją Celną WEGA

Najważniejsze korzyści to oczywiście oszczędność czasu i pieniędzy. Dodatkowo można liczyć także na profesjonalne i kompleksowe wsparcie w procesie odprawy towarów. Agencja posiada blisko 30 letnie doświadczenie w pracy z klientami, co gwarantuje najwyższą jakość usług. Jej domeny działalności to export, import, międzynarodowe odprawy celne, składowanie celne, specjalne procedury celne i intrastat.

Agencja Celna WEG działa w różnych segmentach rynku – swoje doświadczenie zdobywała obsługując największe firmy z branży automotive, które produkują swoje pojazdy w różnych krajach europejskich. Od czasu Brexitu – Agencja Celna WEGA wyspecjalizowała się we współpracy z firmami handlującymi między Polską, a Wielką Brytanią oraz Wielką Brytanią a krajami Unii Europejskiej w branżach automotive, żywność i FMCG, transport, eCommerce, health&beauty oraz produkcyjnej.

Przekonaj się jak prosty może stać się Twój biznes z UK

Jeśli jesteś przedsiębiorcą, który prowadzi biznes oparty o transport czy handel towarami między UK a krajami UE, to dość łatwo możesz zaoszczędzić czas i pieniądze, korzystające z usług Agencji Celnej WEGA. Nowe rozwiązania i alternatywne modele odprawy, pozwalają znacznie obniżyć koszty, a skład celny pozwala na zawieszenie biegu terminów w płatnościach należności celnych na towarach wprowadzanych do kraju. To właśnie teraz jest idealny moment, aby podjąć działania i skorzystać z tych wyjątkowych możliwości. Nie czekaj dłużej, zaoszczędź na kosztach tranzytu dla towarów jadących z UK do Polski lub innego kraju Unii Europejskiej. Wybierając Agencję Celną WEGA, można liczyć na profesjonalne wsparcie i kompleksowe wykonanie wszystkich formalności celno-celnych.

 

Najnowsze

Ważne

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji

W sprawie oferty oraz zapytań zadzwoń w godzinach 8-16

Całodobowy numer dla naszych obecnych klientów

Agencja celna: definicja i procesy działania

Agencja celna: definicja i procesy działania

Sprowadzanie towarów z zagranicy przeważnie wiąże się z obowiązkiem celnym, z którym związana jest duża ilością formalności wynikających zarówno z prawa polskiego jak i międzynarodowego. Każda firma lub osoba prywatna, która sprowadza lub wysyła towary do krajów...

czytaj dalej
Czym jest certyfikat AEO? 

Czym jest certyfikat AEO? 

Skrót AEO pochodzi od angielskiej nazwy "Authorised Economic Operator", który oznacza upoważnionego przedsiębiorcę. Status upoważnionego przedsiębiorcy AEO wydawany jest na wniosek przedsiębiorcy złożony do organu celnego. Jest on respektowany przez organy celne w...

czytaj dalej