FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Co to jest taryfikacja i kod celny towaru ?

Agent celny przy pomocy bazy ISZTAR ustala kod, pod którym kryje się produkt, co jest niezbędne do wykonania odprawy celnej; do taryfikacji potrzebne są informacje: z czego wykonany jest produkt i w jakim celu będzie użyty.

Kto musi podpisać upoważnienie do działania w formie przedstawicielstwa bezpośredniego? W zależności od prowadzonej działalności reprezentacje znajdziemy w rejestrach KRS bądź CEIDG
Co to jest numer EORI i jak go uzyskać?

EORI to numer, który identyfikuje przedsiębiorców na rynku unijnym, niezbędny do sprzedaży międzynarodowej. Link do zarejestrowania https://puesc.gov.pl/uslugi/zarejestruj-firme-uzyskaj-numer-eori 

Ile kosztuje odprawa celna?

Na cenę odprawy składa się ilość pozycji i poziom skomputeryzowania informacji uzyskanych od przedsiębiorcy. Koszt odprawy eksportowej zaczyna się od 200 zł a importowej od 300 zł.

Jakie dokumenty/informację są potrzebne do odprawy celnej?

Upoważnienie, faktura sprzedaży, koszty transportowe, kody celne, waga brutto i netto. Link do szybkiej ścieżki odprawy.

Kiedy muszę dokonać odprawy celnej?

Wymiana towarów z krajami poza unijnymi musi być zarejestrowana w formie odprawy celnej.

Czy dokumenty muszą być przesłane w oryginale do Państwa?

Nie, pracujemy na skanach. Dokumenty, które musimy otrzymać w oryginale to Upoważnienie oraz Świadectwa Pochodzenia podczas odprawy importowej.

Gdzie mogę dokonać odprawy celnej?

Na terenie całej Polski, posiadamy pozwolenia, dzięki którym możemy wykonać/ odprawiać w każdym urzędzie celnym.

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji

Status odprawy możesz sprawdzić przez 24h

W sprawie oferty zadzwoń