Agencja Celna działająca 24/7

Agencja Celna Wega

Poznaj naszą firmę i ludzi, którzy ją tworzą

Kim jesteśmy? – kilka słów o naszej Agencji Celnej

Jesteśmy zespołem, który cechuje wiedza i doświadczenie nabyte przez 29 lat działalności w Polsce oraz innych krajach. Trzonem naszego zespołu są agenci celni, którzy są dostępni dla Ciebie na terenie całego kraju.

Agencja Celna Wega powstała w 1994 r. i od początku związana była z sektorem Automotive, świadcząc kompleksową obsługę dla marek koncernu General Motors takich jak Chevrolet czy Opel.

Dzisiaj Agencja Celna Wega to zespół 70 agentów celnych, specjalistów ds. akcyzy, Intrastat oraz innych dziedzin doświadczonych i wyspecjalizowanych w obsłudze firm z sektora Automotive, FMCG, Żywność oraz wielu innych.

Wszystko dlatego, żeby wspierać naszych klientów w całej Polsce, na terenie UE oraz innych krajów.

Co możemy zrobić dla Twojej firmy? – odprawy celne i nie tylko

Agencja Celna Wega zdejmuje ze swoich klientów ciężar kontaktu i współpracy z organami celnymi. Oferujemy profesjonalne doradztwo oraz dokonywanie wszelkich czynności związanych z obrotem towarowym z krajami poza UE.

Świadczone przez nas usługi celne obejmują wszelkie formalności związane z importem oraz eksportem towarów. Nasza rola jest jednak dużo szersza. Zapewniamy także odprawy celne poza granicami UE, w krajach takich jak Wielka Brytania, Norwegia, Szwajcaria, Turcja, Chiny czy Ukraina.

Obsługa celna naszych klientów to także wsparcie w specjalnych procedurach celnych, wypełnianiu deklaracji intrastat, tranzycie, ale także odprawa czasowa, miejsce uznane czy wystawianie świadectw pochodzenia.

Jak działamy?

Agencja Celna może reprezentować klienta przed urzędem celnym po otrzymaniu podpisanego upoważnienia.

Dokumenty dotyczące odprawy celnej można przesłać do nas korzystając ze Szybkiej Ścieżki Odprawy Celnej, a jeżeli masz więcej pytań zostaw nam kontakt do siebie, a my oddzwonimy i wspólnie ustalimy, co możemy dla Ciebie zrobić.

Jeżeli w swoich codziennych działaniach spotykasz się z podobnymi problemami, zostaw swój numer telefonu, a my oddzwonimy i sprawdzimy jak możemy Ci pomóc.

Naszą współpracę zawsze zaczynamy od rozmowy z klientem. Naszym celem jest zidentyfikowanie problemu i znalezienie najlepszego rozwiązania. Czasami cel jest prosty i wiąże się z odprawą celną, a czasami może okazać się znacznie bardziej skomplikowany. Za każdym razem jednak musimy uświadomić klientowi wszystka ryzyka i koszty wybrania danej ścieżki oraz pomóc mu w wyborze najlepszego rozwiązania dla jego biznesu.

Wsparcie naszej Agencji Celnej to nie tylko reprezentowanie klienta i pomoc w odprawie celnej. Naszym zadaniem jest przygotowanie wszelkich wniosków na uzyskanie pozwoleń dających Twojej firmie możliwość, niezależnie od branży, na uzyskanie przewag konkurencyjnych, skrócenie łańcucha dostaw i widoczna poprawa procesów zarówno w imporcie jak i eksporcie towarów.

Gdzie działamy ?

Agencja Celna Wega dociera do swoich klientów na terenie całego kraju, UE oraz krajów trzecich – Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Norwegii, Turcji, Ukrainy, Niemiec, Holandii oraz Francji. Świadczymy nasze usługi zupełnie inaczej niż inne agencje celne. Odprawy celne realizowane są przez naszych agentów w naszych oddziałach w:

  Dodatkowo posiadamy pozwolenia na tzw. odprawę celną scentralizowaną zarówno na terenie Polski jak i UE. Daje nam to możliwość wsparcia w odprawach celnych niezależnie od miejsca, w którym znajduje się jedno z naszych biur.

  Najnowsze

  Czym jest certyfikat AEO? 

  Czym jest certyfikat AEO? 

  Skrót AEO pochodzi od angielskiej nazwy "Authorised Economic Operator", który oznacza upoważnionego przedsiębiorcę. Status upoważnionego...

  Ważne

  Czym jest certyfikat AEO? 

  Czym jest certyfikat AEO? 

  Skrót AEO pochodzi od angielskiej nazwy "Authorised Economic Operator", który oznacza upoważnionego przedsiębiorcę. Status upoważnionego przedsiębiorcy AEO wydawany jest na wniosek przedsiębiorcy złożony do organu celnego. Jest on respektowany przez organy celne w...

  czytaj dalej
  Numer EORI – jak go uzyskać?

  Numer EORI – jak go uzyskać?

  Czym jest numer EORI i dlaczego jest ważny w przypadku odprawy celnej? EORI - Economic Operators' Registration and Identification, tłumacząc - jest to numer Wspólnotowego Systemu Rejestracji i Identyfikacji Podmiotów Gospodarczych. Nadany numer EORI musi obowiązkowo...

  czytaj dalej